Projekt Swiss Contribution

baner

Wapień Skalisty „SKARBKA” Spółka Cywilna

realizuje projekt  pt.

„Aktywny wymiar turystyki – poszerzenie oferty parku linowego Skarbka”

 Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Kwota dofinansowania : 120 000 PLN

Projekt „Aktywny wymiar turystyki – poszerzenie oferty parku linowego Skarbka” jest przedsięwzięciem rozwijającym ofertę usługową Parku Linowego „SKARBKA”. Oferta jest skierowana do turystów odwiedzających region podnóża Gór Świętokrzyskich, w tym zwłaszcza Bałtów i okolice, gdyż Park Linowy „SKARBKA” jest położony około 1,5 km od JuraParku. Oferta skierowana jest również do dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie oferty ścieżki dydaktycznej, ale również pozostałych atrakcji parku, Oferta nastawiona jest głównie na osoby lubiące aktywną formę wypoczynku.

Cele projektu:

  1. Rozwinięcie dotychczasowej oferty parku linowego – poprzez stworzenie kolejnej trasy o poziomie średniozaawansowanym.
  2. Zróżnicowanie oferty poprzez dodanie atrakcji o charakterze turystyki edukacyjnej tj ścieżki dydaktycznej wapiennik.
  3. Poszerzenie oferty rozrywkowo – rekreacyjnej Parku, poprzez dodanie dwóch nowych atrakcji tj. strzelnica oraz „diabelskie wahadło”.

 

 

www.programszwajcarski.gov.pl
www.swiss-contribution.admin.ch/poland/

Zamieszczone na stronie internetowej treści i zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody ZABRONIONE.